5HORVÁTH GÁBOR8

tabella

Új játékosok a csapatban.
Döntetlennel indult el a tavaszi idény.

Elkezdődött a tavaszi szezon a Csongrád - Csanád megyei III. bajnokságban és a Szentesi Kinizsi II kizárásával módosult a tabella is. Legfőképpen a lőtt és kapott gólok aránya változott a Szentesiek kizárásával, de néhány csapat helyett cserélt a tabellán.

A Földeák TC március 6-án Zsombó ellen kezdte meg az idény 2. felét. Ősszel a Zsombó SE-vel 5-5 -ös döntetlen született és úgy látszik nem bír egymással a két csapat, hiszen ismét döntetlennel zárult a meccs. Hazai pályán fogadtuk Zsombót és a félidei átigazolási szezonnak köszönhetően Földeák bő kerettel indulhatott neki a tavasznak. A vendégek örülhettek a 15. percben, hiszen Mocsári Gyula a Zsombóiaknak megszerezte a vezetést. A Földeák TC játékosa Horváth Gábor a 26. percben egyenlített. A második félidőben a gólok száma nem, de a sárgák száma igencsak nőtt. Földeák 5, míg a Zsombóiak 2 sárgalapot gyűjtöttek be a heves mérkőzésen. A debütáló 16 éves Bertóti Gábor 32 percet tölthetett a pályán. A mérközés 1:1-es döntetlennel zárult.

5 új játékos csatlakozott a Földeákiakhoz. Bertóti Gábor a 2019/2020-as idényben még az U-14-es Földeák TC csapatot erősítette, majd egy év kihagyás után 16 évesen köszönthetjük a felnőtt csapatban. Erősítés jött kapus fronton is. Bárthory Imre a földeáki játékos 2003-tól őrzi a hálót, korábban megfordult a HMVHELY FC-ben is, erősítette a Maros - Mentieket, de megfordult Szikáncson is. Bár visszavonult, de Földeákiaknak nem mondott nemet és beállt a hálót őrizni és 6 év kihagyás után ismét a Földeákiak kapujában véd. Szélpál József a másik érkező kapusunk, aki 2003-tól volt a Földeák TC játékosa, 2018-után tért vissza hozzánk. Meghosszabbították Bálint Ákos szerződését is. Szikáncsról egy másik játékos is átszerződött. Dunai László ebben az idényben a Szikáncs SE-ben kezdte a szezont, de a tavaszt már nálunk folytatja. A csapatra ráfér az erősítés, hiszen az ősz nem úgy alakult, ahogy elvárták, s tavasszal nem minden játékos áll a csapat rendelkezésére. Hajrá Földeák.

admin 2022-03-06 20:51 528