3DEBRECZENI DÁVID12
4OROSZ ATTILA11
5HORVÁTH GÁBOR8

tabella

Két mérkőzés van hátra. Vajon Bálint Máté lesz a bajnokság gólkirálya? Meglesz a dobogó?
Izgalmas végjáték, senki nem tudja ki állhat dobogón a legvégén Tiszasziget II. mellett. Bárki bukhat és bárki diadalmaskodhat.

Ki kerül fel a dobogóra ? Nyitott a kérdés. Földeák akkor lehet 3. helyezett, ha Öttömös a hátralévő 3 mérkőzéséből elveszíti valamelyiket és Földeák veretlenül lehozza a maradék két mérkőzését.

Földeák TC-nek le kell győznie a PFSZSE, Forráskút és Tiszasziget csapatát.

Május 19-én a Csongrád-Csanád megyei III. bajnokság 27. fordulójában a földeáki sportpályán csapatunk hazai környezetben fogadta a Pusztamérges csapatát. Izgalmas mérkőzés került megrendezésre, ahol kötelező volt begyűjteni a 3 pontot a Földeáknak, hogy esélyes legyen a dobogóra.

Bár voltak eltiltások és sérült játékos a keretben, de úgy állt fel a Földeák TC, hogy igen is behúzzák a győzelmet vasárnap.

Az idő kedvezett a játéknak és Debreczeni Dávid a mérkőzés 5. percében vezetéshez jutatta a hazaiakat. Tíz perccel késöbb Bálint Máté találatával már 2:0-ra módosult az eredmény. Jött a 33. perc és Schneider Levente gólja, ezzel 3:0.

Nem kellett sokat várni az újabb gólra, hiszen 36. percben Debreczeni duplázott és ezzel 4:0. A félidőre magabiztos vezetéssel mehetek pihenni a Földeák játékosai.

A második félidőben ébredt meg a PFSZSE és az 51. percben szépítettek Masa Bence találatával. Hibázott az 54. percben a Földeáki védelem és büntető itélt a bíró a Pusztamérgesnek, amit Damjanov Zsolt értékesített és ezzel 4:2-re feljött a PFSZSE.

Földeák rendezte sorait és a hátralevő időben támadólag lépett fel, ezzel pedig hibákra kényszerítette a Pusztamérgest. A begyűjtött sárgalapokon kívül a 92. percben megkapták az 5. gólt, amit Bálint Máté jutatott a hálójukba. A végeredmény 5:2 .

Földeák jelenleg a 3. a tabellán 46 ponttal és már csak 2 mérkőzés van hátra. A Baks BSE jelenleg 49 ponttal a második és Öttömös SE a negyedik 43 ponttal, de mindkét csapatnak még 3 mérkőzés van hátra. Ha Földeák a maradék két meccsét lehozza győzelemmel és Öttömös vereséget szenved, akkor meglehet a dobogó.

Május 25-én csapatunk Forráskút vendége lesz, ahol bizony születnek a mérkőzésről fotók is Totyának köszönhetően, amit előre meg is köszönünk.. Hajrá Földeák !

admin 2024-05-21 08:18 183