4OROSZ ATTILA11
5HORVÁTH GÁBOR8

tabella

Bronzéremért játszik vasárnap a Földeák TC
Nincs több kérdés, vasárnap hazai pályán mindent meg kell tenni a győzelemért és a bronzéremért.

2. hely, 3. hely, vagy 4. hely? Nyitott a kérdés. A hétvégén még izgalmasabbá vált a dobogóért zajló küzdelem. Baks vereséget szenvedett Makótól, míg Öttömös döntetlent játszott Bordánnyal, így Földeák előnybe kerülhetett.

Május 25-én rendezték meg a Csongrád-Csanád vármegye III. bajnokság 28. fordulóját. A jó hangulatú összecsapáson rengeteg fénykép is készült, ezért szeretnénk megköszönni Totya remek képeit.

Földeák Forráskúton küzdött meg a három pontért. A hazaiak sem vették félvállról a mérkőzést, és a 40. percben Dudás Gergő révén vezetést szereztek. Azonban a 45. percben egy hatalmas hiba következtében Gerendeli Zoltán öngóljának köszönhetően Földeák egyenlíteni tudott. 1 - 1

A második félidőben Földeák felülkerekedett a hazaiakon. A 48. percben Farkas Dániel megszerezte a vezetést, majd a 66. percben Bálint Máté góljának köszönhetően 1:3-ra módosult az eredmény. Mindkét csapat cserékkel igyekezett a mozgalmas második félidei játékukat frissíteni, de az eredményen már nem változtatott. Ez is maradt a végeredmény. 1:3

Ezzel a győzelemmel Földeák utolérte Baksot, mindkét csapatnak 49 pontja van. Baks azonban egy mérkőzéssel kevesebbet játszott és több győzelemmel rendelkezik, ami azt jelenti, hogy jelen pillanatban Földeák a tabella harmadik helyén áll. Öttömös is hibázott, így 44 ponttal a negyedik helyen állnak, de még két mérkőzésük hátravan.

Földeák június 2-án Tiszaszigetet fogadja, ez lesz a csapat utolsó mérkőzése. Csak a győzelem elfogadható eredmény.

Az ezüstérem megszerzésére kevés az esély, hiszen ehhez Baksnak mindkét hátralévő meccsét el kellene veszítenie. Öttömös is beleszólhat még a dobogóért zajló harcba, hiszen, ha Földeák kikap, és Öttömös megnyeri mindkét utolsó mérkőzését, akkor ők lesznek a harmadikok.